Chwilówki i pożyczki online

Jakie są sposoby weryfikacji tożsamości klienta przy pożyczce ratalnej?

By Tomasz RogalaLipiec 17, 2018 Brak komentarzy

W dzisiejszych czasach firmy pożyczkowe wychodzą naprzeciw swoim klientom dostosowując swoje systemy weryfikacyjne do ich potrzeb. Podstawową czynnością w tej materii jest weryfikacja klienta, która docelowo powinna być dokonana z należytą szybkością i starannością. Postaramy się zatem przedstawić Państwu najpopularniejsze metody weryfikacji pożyczek ratalnych online.

Przelew tradycyjny jako podstawowa metoda weryfikacji

Standardową formą weryfikacji jest przelew tradycyjny. Polega on na przesłaniu symbolicznej kwoty na wskazane konto. Najczęściej jest to 1 grosz lub złotówka. Aktualnie wśród firm pożyczkowych panuje trend, który polega na odchodzeniu od tej metody na rzecz nowocześniejszych sposobów.

Pożyczka ratalna przez internet od czasu kiedy stała się bardzo popularną metodą zaciągania zobowiązań wymaga coraz to większych usprawnień. Z jednej strony instytucjom finansowym zależy na odpowiedniej weryfikacji, z drugiej zaś klienci wymagają szybkości i łatwości w obsłudze danych systemów. Poniżej przedstawimy alternatywne sposoby na weryfikację konta.

Instantor – alternatywa dla przelewu weryfikacyjnego

Instator jest usługą, która pozwala na niezwłoczną weryfikację konta bankowego bez potrzeby wykonywania przelewu weryfikacyjnego o wartości jednego grosza. Metoda ta jest fakultatywna, ponieważ jest wykonywana tylko i wyłącznie po  dokonaniu dobrowolnej zgody na jej wykonanie. Kiedy zalogujemy się na nasze osobiste konto bankowe wówczas następuje weryfikacja i analiza historii rachunku obejmująca czas nawet sprzed 12 miesięcy. Dzięki takiej metodzie, pożyczkodawca może podjąć decyzję o tym, czy będziemy w stanie spłacić pożyczkę, o którą się ubiegamy. Instantor stosowany jest w przypadku dokonywania szybkich pożyczek online. Bez obaw, dane przekazywane przez aplikację nie są w żaden sposób przechowywane, lecz zabezpieczone specjalnym szyfrowaniem.

Kontomatic – podobno najszybsza weryfikacja online

Kontomatic to kolejna po instantorze opcja na weryfikację klienta bez dokonywania przelewu za symboliczną kwotę. Aplikacja działa na zasadzie podania przez nas loginu i hasła do bankowości internetowej. Kontomatic po zalogowaniu się na nasze konto pobiera dane osobowe, adresowe oraz finansowe. Po tym działaniu, następuje wylogowanie się i automatyczne zapominanie danych do logowania. Kontomatic przekazuje pobrane dane do określonej firmy pożyczkowej celem uwierzytelnienia naszych danych. To rozwiązanie wydaje się być niebezpieczne, ale takim nie jest. Dane, które pobiera Kontomatic natychmiast zostają wymazane z systemu i nigdy więcej nie zostaną nigdzie wykorzystane.

Usługa ta oparta jest na Interfejsie Programowania Aplikacji (API). Dzięki API usprawniona jest komunikacja pomiędzy różnymi witrynami, programami lub aplikacjami. Krótko mówiąc jest to korzystny system weryfikacji dla jednej i drugiej strony umowy o pożyczkę ratalną.

Inne metody weryfikacji klienta przy pożyczkach

Na rynku pożyczek online istnieją także inne metody weryfikacji klienta. Jedną z nich jest Groszconnect. Jest to sposób polegający na tzw. screensrapingu czyli  skanowaniu bezpośrednio informacji na temat wnioskodawcy z jego konta bankowego.

Podobny do Groszconnectu jest Kontoconnect. Również w tym przypadku nie jest wymagany żaden przelew weryfikacyjny. Aplikacja ta uruchamiana jest pod koniec procesu wnioskowania, a następnie prosi o zalogowanie się do swojego konta internetowego. Po właściwym zalogowaniu system ten sprawdza dane właściciela konta.

Na pierwszy rzut oka, wyżej wymienione aplikacje do weryfikacji tożsamości klienta mogą przerażać. Mogą wydawać się one niebezpiecznymi metodami ale w rzeczywistości są to jedne z najbezpieczniejszych i najszybszych sposobów otrzymania pożyczki online na naszym koncie.