Uncategorized

Pożyczki i kredyty konsolidacyjne – jak je dostać, do czego służą i czy to się opłaca?

By adminPaździernik 8, 2018 Brak komentarzy

Pożyczki i kredyty konsolidacyjne to sztandarowe produkty instytucji finansowych, które z miesiąca na miesiąc prześcigają się w atrakcyjności proponowanych ofert. Wielu osobom kredyt kojarzy się tylko negatywnie. Tymczasem pożyczki i kredyty konsolidacyjne mogą przyczynić się długoterminowo do polepszenia naszej sytuacji finansowej. Trzeba jednak wiedzieć, jak odpowiednio dany kredyt wykorzystać!

Szybki sposób na dodatkowe pieniądze. Kiedy warto rozważyć wzięcie pożyczki?

W życiu zdarzają się różne sytuacje, które wymagają nagłego zastrzyku gotówki. Szybka pożyczka lub kredyt gotówkowy to idealny sposób na natychmiastową realizację naszych planów. Przed wzięciem kredytu lub pożyczki warto się jednak zastanowić, czy naprawdę go potrzebujemy – pamiętajmy, że każdy kredyt kosztuje.

Jeżeli napotkaliśmy na naprawdę trudne okoliczności w życiu, to trudno będzie nam odradzać pozyskanie dodatkowej gotówki. Kwestie takie, jak zdrowie członków rodziny, kupno nowego komputera do pracy, gdy stary przestaje działać, a nawet wymarzone i wyczekiwane wakacje, to kwestie, na które powinniśmy sobie móc pozwolić. Przy decyzji o wzięciu pożyczki lub kredytu warto jednak pomyśleć w przyszłości o inwestycjach. Istnieje wiele możliwości kredytowych z niskim oprocentowaniem. W zależności od indywidualnej oceny zdolności kredytowej, koszt zakupu kredytu może być nawet niższy od potencjalnych zysków z lokat (choć występuje to rzadziej) i niektórych obligacji korporacyjnych, nie wspominając już o możliwych zyskach z wynajmu nieruchomości lub handlu papierami wartościowych na giełdzie, choć wiąże się to z pewnym ryzykiem.

Wychodzimy z długów… z zyskiem! Kredyty konsolidacyjne dla każdego – jak je dostać?

Mając na celu uporządkowanie swoich finansów, należy przede wszystkim zadbać o to, by starsze zobowiązania nie ograniczały naszych przyszłych decyzji (także inwestycyjnych – bez względu na to, czy inwestujemy dla zysków, czy inwestujemy w siebie!). Kredyt konsolidacyjny (czyli łączący) to produkt, który „zespala” wszystkie dotychczasowe zobowiązania. Zamiast, przykładowo, czterech pożyczek, mamy do czynienia z jednym kredytem i jednym oprocentowaniem. A jeśli już o tym mowa, to oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego może stanowić średnią wysokości oprocentowania wszystkich pożyczek. Z perspektywy kredytodawcy kredyt konsolidacyjny jest jednak także opłacalne, gdyż z reguły proponuje on dłuższy okres spłaty. Innymi słowy, możemy zapłacić tyle samo lub minimalnie więcej w zamian za niższe raty i dłuższy okres spłaty, dzięki czemu będziemy mieli więcej pieniędzy na inne, codzienne potrzeby!

Podsumowanie: na co zwrócić uwagę, wybierając pożyczkę lub kredyt konsolidacyjny?

Wybierając pożyczkę lub kredyt konsolidacyjny zawsze starajmy się spełnić jak najlepsze wymagania. Starajmy się w tym celu budować pozytywną historię kredytową, prowadzić nawet małe oszczędności itp. Pamiętajmy, aby nie pobierać kredytów większych, niż moglibyśmy spłacić. Z drugiej strony, wszystko jest dla ludzi –  pożyczka lub kredyt mogą zarówno pomóc nam w dalszych inwestycjach, spełnić aktualne marzenia i plany, a także, w przypadku kredytu konsolidacyjnego, na przyszłość pomóc w regularnych spłatach zobowiązań!